Głos aktora

 • Subtitle: Semestralne warsztaty teatralno-wokalne
 • Date | Place:

  Luty – czerwiec 2024 / piątki 17:30-19:00
  Warszawa

Jeśli chcesz zwiększyć komunikatywność swoich wypowiedzi, opanować stres podczas wystąpień publicznych oraz poszerzyć intonację w mowie – ta grupa jest dla Ciebie. Program łączy trening emisji głosu z technikami aktorskimi.

Informacje

Idea

W grupie mówionej „głos aktora” uczymy się, jak używać głosu odpowiednio do sytuacji. Na zajęciach dążymy do tego, aby brzmienie wypowiedzi było wyraziste, ciekawe i różnorodne. Te warsztaty to propozycja dla osób, które chciałyby zwiększyć komunikatywność w mówieniu oraz opanować emocje podczas wystąpień publicznych. To także dobry początek dla zainteresowanych dubbingiem oraz aktorstwem.

Program

Program zawiera z jednej strony podstawowy trening emisji głosu, czyli ćwiczenia oddechu, głośności i wysokości dźwięku oraz artykulacji. Z drugiej strony używamy technik aktorskich, takich jak praca z ciałem i emocjami czy zabawa intonacją i barwą głosu w różnych sytuacjach. Połączenie tych dwóch metod ma na celu uelastycznienie głosu, aby móc go wykorzystywać tak, jak się tylko zechce! A przy tym pozostać opanowanym i wiarygodnym.

Dla kogo?

Dla tych, którzy nie panują nad swoim głosem – mówią szybko, cicho i czują się niezrozumiani.
Dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją ekspresję w mowie.
Dla tych, którzy potrzebują wzmocnienia swojego głosu poprzez regularne ćwiczenia.

Kiedy?

Piątki, 17:30-19:00
Semestr obejmuje 15 spotkań od lutego do czerwca 2024.
Pierwsze zajęcia odbędą się 23 lutego 2024.

Inne informacje

W warsztatach weźmie udział do 15 osób, decyduje kolejność zgłoszeń.
Ćwiczymy w wygodnym stroju, aby mieć swobodę ruchu. Na salę warsztatową wchodzimy w zmienionym obuwiu lub w skarpetkach.
Na zajęcia należy przychodzić 15 minut przed ich planowym rozpoczęciem. Wspólnie przygotowujemy przestrzeń, a po zajęciach ją sprzątamy.
Na miejscu jest dostępna herbata i kawa.

Prowadzenie

Prowadzący

 • Piotr Filonowicz
  Piotr Filonowicz

  Stworzył i prowadzi warsztaty teatralne Akademii Sztuki i Kultury. Jest absolwentem Akademii Teatralnej oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, założycielem grup Linia Nocna oraz Fabryka Destrukcja. Organizuje podróże etnomuzykologiczne. Prowadzi zajęcia z otwierania głosu. Stworzył Przędzalnię głosu. Jest współtwórcą improwizacji wolnej.
  Brał udział w licznych warsztatach teatralnych (m. in.: pod kierunkiem Eugenio Barby, Thomasa Richardsa). Piotr Filonowicz jest także autorem realizowanych w teatrze scenariuszy. Publikował eseje o Rilkem, Prouście, Schulzu, Wyspiańskim.
  Tworzy liczne projekty artystyczne. Jest prezesem Fundacji Sztuki Współczesnej.

Rejestracja

Warszaty aktorskie, warsztaty wokalne, szkoła aktorska

Informacje o płatności

Jeśli stwierdzisz, że nie są to zajęcia dla Ciebie, możesz zrezygnować w ciągu 7 dni od pierwszego spotkania i otrzymać zwrot pełnej kwoty.

Lokalizacja

Warszaty aktorskie, warsztaty wokalne, szkoła aktorska

Lokalizacja

Warszawa – Akademia Sztuki i Kultury
al. Jana Pawła II 36C, Warszawa

Zobacz także