Informacje
Idea
Możesz jeszcze dołączyć: zostało 1 miejsce.
W grupie mówionej „sztuka mówienia” [Głos aktora] uczymy się, jak używać głosu odpowiednio do sytuacji. Na zajęciach dążymy do tego, aby brzmienie wypowiedzi było wyraziste, ciekawe i różnorodne. Te warsztaty to propozycja dla osób, które chciałyby zwiększyć komunikatywność w mówieniu oraz opanować emocje podczas wystąpień publicznych. To także dobry początek dla zainteresowanych dubbingiem oraz aktorstwem.
Program
Program zawiera z jednej strony podstawowy trening emisji głosu, czyli ćwiczenia oddechu, głośności i wysokości dźwięku oraz artykulacji. Z drugiej strony używamy technik aktorskich, takich jak praca z ciałem i emocjami czy zabawa intonacją i barwą głosu w różnych sytuacjach. Połączenie tych dwóch metod ma na celu uelastycznienie głosu, aby móc go wykorzystywać tak, jak się tylko zechce! A przy tym pozostać opanowanym i wiarygodnym.
Dla kogo?
Dla tych, którzy nie panują nad swoim głosem – mówią szybko, cicho i czują się niezrozumiani.
Dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją ekspresję w mowie.
Dla tych, którzy potrzebują wzmocnienia swojego głosu poprzez regularne ćwiczenia.
Kiedy i gdzie?
Poniedziałki, 17:30-19:00
Semestr obejmuje 15 spotkań od września 2024 do stycznia 2025.
Pierwsze zajęcia odbyły się 30 września 2024, ale możesz jeszcze dołączyć [nie zapłacisz za pierwsze spotkanie].
Akademia Sztuki i Kultury, Warszawa, Al. Jana Pawła II 36c
Inne informacje
W warsztatach weźmie udział do 15 osób, decyduje kolejność zgłoszeń.
Ćwiczymy w wygodnym stroju, aby mieć swobodę ruchu. Na salę warsztatową wchodzimy w zmienionym obuwiu lub w skarpetkach.
Na zajęcia należy przychodzić 15 minut przed ich planowym rozpoczęciem. Wspólnie przygotowujemy przestrzeń, a po zajęciach ją sprzątamy.
Na miejscu jest dostępna herbata i kawa.
Prowadzenie
Prowadzący
-
Piotr Filonowicz
Stworzył i prowadzi warsztaty teatralne Akademii Sztuki i Kultury. Jest absolwentem Akademii Teatralnej oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, założycielem grup Linia Nocna oraz Fabryka Destrukcja. Organizuje podróże etnomuzykologiczne. Prowadzi zajęcia z otwierania głosu. Stworzył Przędzalnię głosu. Jest współtwórcą improwizacji wolnej.
Brał udział w licznych warsztatach teatralnych (m. in.: pod kierunkiem Eugenio Barby, Thomasa Richardsa). Piotr Filonowicz jest także autorem realizowanych w teatrze scenariuszy. Publikował eseje o Rilkem, Prouście, Schulzu, Wyspiańskim.
Tworzy liczne projekty artystyczne. Jest prezesem Fundacji Sztuki Współczesnej.