Otwórz głos

 • Subtitle: Semestralne warsztaty wokalne
 • Date | Place:

  Luty – czerwiec 2024 / czwartki 19:30-21:30
  Warszawa

Jeśli chcesz otworzyć swój głos i sprawdzić, co w ogóle można z nim zrobić – ta grupa jest dla Ciebie. Jest to program ogólnorozwojowy, który zawiera podstawy emisji głosu, elementy mowy i śpiewu, a także improwizacje i zabawy dźwiękowe.

Informacje

Idea

Grupa ogólna to dobry wybór na początek pracy z głosem, jeśli nie wiesz od czego zacząć, chcesz się rozeznać, co można w tym temacie zrobić, czujesz, że Twój głos jest słaby, szybko się męczy lub nie wykorzystujesz jego potencjału. Jest to też po prostu miły sposób na spędzenie czasu po pracy i okazja na poznanie ciekawych, otwartych i chcących się rozwijać ludzi.

Program

Podczas zajęć uczymy się, jak panować nad głosem, wzmacniamy go i uelastyczniamy. W programie znajdują się ćwiczenia relaksacyjne, oddechowe, słuchowe i emisyjne oraz zadania na kreatywne wykorzystanie głosu. W ten sposób budujemy solidną bazę zarówno do mówienia, jak i śpiewania. Na warsztatach pojawiają się elementy wypowiedzi – jak mówić wyraźnie, donośnie i ciekawie. Uczymy się także śpiewać w grupie tak, aby było to przyjemne, niekoniecznie perfekcyjne.

Dla kogo?

Dla tych, którzy czują, że nie panują nad swoim głosem, nie lubią go albo się wstydzą.
Dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją ekspresję wokalną zarówno w mowie, jak i śpiewie.
Dla tych, którzy potrzebują wzmocnienia swojego głosu poprzez regularne ćwiczenia.

Kiedy?

Czwartki, 19:30-21:30
Semestr obejmuje 15 spotkań od lutego do czerwca 2024.
Pierwsze zajęcia odbędą się 22 lutego 2024.

Inne informacje

W warsztatach weźmie udział do 15 osób, decyduje kolejność zgłoszeń.
Ćwiczymy w wygodnym stroju, aby mieć swobodę ruchu. Na salę warsztatową wchodzimy w zmienionym obuwiu lub w skarpetkach.
Na zajęcia należy przychodzić 15 minut przed ich planowym rozpoczęciem. Wspólnie przygotowujemy przestrzeń, a po zajęciach ją sprzątamy.
Na miejscu jest dostępna herbata i kawa.

Prowadzenie

Prowadzący

 • Piotr Filonowicz
  Piotr Filonowicz

  Stworzył i prowadzi warsztaty teatralne Akademii Sztuki i Kultury. Jest absolwentem Akademii Teatralnej oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, założycielem grup Linia Nocna oraz Fabryka Destrukcja. Organizuje podróże etnomuzykologiczne. Prowadzi zajęcia z otwierania głosu. Stworzył Przędzalnię głosu. Jest współtwórcą improwizacji wolnej.
  Brał udział w licznych warsztatach teatralnych (m. in.: pod kierunkiem Eugenio Barby, Thomasa Richardsa). Piotr Filonowicz jest także autorem realizowanych w teatrze scenariuszy. Publikował eseje o Rilkem, Prouście, Schulzu, Wyspiańskim.
  Tworzy liczne projekty artystyczne. Jest prezesem Fundacji Sztuki Współczesnej.

 • Aleksandra Kowalczyk
  Aleksandra Kowalczyk

  Wokalistka, edukatorka, performerka. Studiowała kulturoznawstwo i slawistykę na Uniwersytecie Warszawskim oraz bułgarski śpiew ludowy w Akademii Muzyki, Tańca i Sztuk Pięknych w Płowdiwie. Zajmuje się głosem, percepcją dźwięku i międzykulturowością. Założyła eksperymentalną grupę improwizacji wokalnej Syreny. Współpracowała z magazynem o muzyce współczesnej „Glissando” oraz Teatrem Węgajty. Śpiewa w zespole folkowym Córy Mary. Działa w Fundacji Sztuki Współczesnej w ramach projektów wokół performansu i tradycyjnych technik wokalnych. Prowadzi warsztaty z emisji głosu i śpiewu tradycyjnego, a także spacery dźwiękowe. Koordynuje warsztaty wokalne “Przędzalnia głosu”.

Zapisy

Warszaty aktorskie, warsztaty wokalne, szkoła aktorska

Informacja

Jeśli stwierdzisz, że nie są to zajęcia dla Ciebie, możesz zrezygnować w ciągu 7 dni od pierwszego spotkania i otrzymać zwrot pełnej kwoty.

Lokalizacja

Warszaty aktorskie, warsztaty wokalne, szkoła aktorska

Lokalizacja

Warszawa – Akademia Sztuki i Kultury
al. Jana Pawła II 36C, Warszawa

Zobacz także