Informacje
Podróż po nieświadomości zbiorowej. W tym świecie wszystko jest sprzecznością, która nie jest sprzecznością. Nauczyciel jest uczniem, dyskomfort jest wygodą, mój sen jest twoim snem, a 13 snów to jeden sen.
Performans ten jest wynikiem pracy międzynarodowej grupy, której działania oscylują wokół szeroko pojętej tematyki snu. Stawia pytania o to, jak sny mogą być postrzegane jako forma kolektywnego doświadczenia, przekraczającego granice osobiste i kulturowe. Publiczność zostanie zaproszona do przestrzeni, w której sen jednostki staje się punktem wyjścia do wspólnej narracji.
Thirteen Dreamscapes jest częścią międzynarodowego projektu „REFLECT: Rediscovering the Self Through the Other”, realizowanego we współpracy Fundacji Sztuki Współczesnej (Polska) z centrum choreograficznym Dansverkstaedid w Reykjaviku (Islandia). Performans grupy islandzkiej odbędzie się symultanicznie.
PERFORMANS W JĘZYKU ANGIELSKIM
Kiedy?
29 września 2024, godz. 19:00
Gdzie?
Warszawa, dokładna lokalizacja wkrótce
Performans
Ilya Baranouski
Aleksandra Dahan
Olivier Grabiec
Ji Yoon Kang
Aleksandra Kielan
Katsiaryna Kuchuk
Arunkumar Subramanian
Alisa Vapniarskaya
Facylitacja
Yuliya Dzichkouskaya
Piotr Filonowicz
Aleksandra Kowalczyk
Tomek Jagusztyn-Krynicki
Projekt finansowany jest w ramach programu Erasmus+ Unii Europejskiej. Opinie wyrażone w spektaklu należą wyłącznie do jego autorów i nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Unii Europejskiej ani programu Erasmus+. Unia Europejska ani instytucje finansujące nie ponoszą odpowiedzialności za te treści.
Prowadzenie
Prowadzący
-
Piotr Filonowicz
Stworzył i prowadzi warsztaty teatralne Akademii Sztuki i Kultury. Jest absolwentem Akademii Teatralnej oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, założycielem grup Linia Nocna oraz Fabryka Destrukcja. Organizuje podróże etnomuzykologiczne. Prowadzi zajęcia z otwierania głosu. Stworzył Przędzalnię głosu. Jest współtwórcą improwizacji wolnej.
Brał udział w licznych warsztatach teatralnych (m. in.: pod kierunkiem Eugenio Barby, Thomasa Richardsa). Piotr Filonowicz jest także autorem realizowanych w teatrze scenariuszy. Publikował eseje o Rilkem, Prouście, Schulzu, Wyspiańskim.
Tworzy liczne projekty artystyczne. Jest prezesem Fundacji Sztuki Współczesnej. -
Aleksandra Kowalczyk
Wokalistka, edukatorka, performerka. Studiowała kulturoznawstwo i slawistykę na Uniwersytecie Warszawskim oraz bułgarski śpiew ludowy w Akademii Muzyki, Tańca i Sztuk Pięknych w Płowdiwie. Zajmuje się głosem, percepcją dźwięku i międzykulturowością. Założyła eksperymentalną grupę improwizacji wokalnej Syreny. Współpracowała z magazynem o muzyce współczesnej „Glissando” oraz Teatrem Węgajty. Śpiewa w zespole folkowym Córy Mary. Działa w Fundacji Sztuki Współczesnej w ramach projektów wokół performansu i tradycyjnych technik wokalnych. Prowadzi warsztaty z emisji głosu i śpiewu tradycyjnego, a także spacery dźwiękowe. Koordynuje warsztaty wokalne “Przędzalnia głosu”.