Śladem głosu i pieśni w Bułgarii

 • Subtitle: Wyjazdowe warsztaty wokalne
 • Date | Place:

  16-23 lipca 2024
  Sozopol, Bułgaria

Zapraszamy na warsztat organizowany we współpracy z “Lepiej w podróży”. Pojedziemy do pachnącej różami Bułgarii, a konkretnie do Sozopola – miejsca gdzie drewniana starówka wpada do Morza Czarnego. W planach mamy poranne rozgrzewki ruchowo-głosowe, naukę pieśni z różnych regionów Bułgarii oraz opowieści o lokalnej muzyce i kulturze.

Informacje

Program

Będziemy uczyć się bułgarskich pieśni tradycyjnych z różnych regionów etnomuzycznych. Zaczniemy od rozgrzania głosu i próby wydobycia jego siły, jasności, jaskrawości czy zwartości, jak zwykło się określać brzmienie bułgarskiego śpiewu. Nauczymy się różnego typu pieśni oraz kilku typowych ozdobników, w które obfituje tamtejsza muzyka. Poćwiczymy także charakterystyczne, oparte m.in. na sekundach współbrzmienia. A wszystko to wyśpiewamy w różnorodnych rytmach – parzystych, nieparzystych, a także bez określonego metrum.

Warsztat będzie trwał w sumie 22 godziny. Dokładną rozpiskę czasową podamy bliżej terminu wyjazdu.

Dla kogo?

Warsztaty są dla osób, które lubią śpiewać lub dopiero chcą zacząć śpiewać, pragną poznać tradycyjne pieśni kupalne i otworzyć się na wspólne śpiewanie. Nieważne, czy już (i jak) śpiewasz, wystarczy gotowość na doświadczanie nowych rzeczy oraz pracę ciałem, głosem i wyobraźnią.

Uczymy się sposobami, które nie wymagają wykształcenia muzycznego i nie podlegają żadnemu systemowi oceniania. Chcemy ten czas spędzić zarówno przyjemnie, jak i kreatywnie.

Kiedy?

16-23 lipca 2024

Zakwaterowanie

Zawaterowanie w hotelu Selena**** nad samym brzegiem morza, przy pięknej piaszczystej plaży, 15 minut spacerem od starówki Sozopola. Hotel posiada basen oraz szereg udogodnień! W hotelu mamy również do dyspozycji salę warsztatową.
Pokoje 1-2 osobowe z widokiem na miasto/morze + wyżywienie w restauracji hotelowej (śniadania, obiady, kolacje) Możliwość wyżywienia wegetariańskiego.

Transport

Loty do Burgas nie są wliczone w cenę!
Lot do Burgas + transfer do Sozopola

Ogłoszone są już połączenia :
Kraków- Burgas (Ryanair): 16-23.07
Gdańsk – Burgas (Ryanair) 16-23.07
Warszawa- Burgas(Ryanair): 16-23.07
Poznań-Burgas (Ryanair): 15.07

Prowadzenie

Prowadzący

 • Aleksandra Kowalczyk
  Aleksandra Kowalczyk

  Wokalistka, edukatorka, performerka. Studiowała kulturoznawstwo i slawistykę na Uniwersytecie Warszawskim oraz bułgarski śpiew ludowy w Akademii Muzyki, Tańca i Sztuk Pięknych w Płowdiwie. Zajmuje się głosem, percepcją dźwięku i międzykulturowością. Założyła eksperymentalną grupę improwizacji wokalnej Syreny. Współpracowała z magazynem o muzyce współczesnej „Glissando” oraz Teatrem Węgajty. Śpiewa w zespole folkowym Córy Mary. Działa w Fundacji Sztuki Współczesnej w ramach projektów wokół performansu i tradycyjnych technik wokalnych. Prowadzi warsztaty z emisji głosu i śpiewu tradycyjnego, a także spacery dźwiękowe. Koordynuje warsztaty wokalne “Przędzalnia głosu”.

Zapisy

Warszaty aktorskie, warsztaty wokalne, szkoła aktorska

Koszt i zapisy

 • W cenie: warsztaty śpiewu (22h!), zakwaterowanie w hotelu w wybranym przez siebie pokoju, pełne wyżywienie.
 • Cena przy zapisie i wpłacie zadatku do 30.05: 1650 zł + cena od pokoju
 • – pok 1 os z widokiem na miasto (2 pokoje) : 860 euro
 • – pok 1 os z widokiem na morze (1 pokój) : 1060 euro
 • – miejsce w pokoju 2-os z widokiem na miasto : 610 euro
 • – miejsce w pok 2-os z widokiem na morze: 660 euro
 • Koszt dla osoby towarzyszącej : 600 zł + cena od pokoju
 • Gwarancją rezerwacji miejsca na warsztaty jest wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 450 zł na konto bankowe ING 87 1050 1445 1000 0097 3563 1526 (Marzena Mendel Magenta) oraz wypełnienie poniższego  formularza.

Lokalizacja

Warszaty aktorskie, warsztaty wokalne, szkoła aktorska

Lokalizacja

Hotel Selena
Hotel Selena, ulitsa "Yani Popov", Sozopol, Bułgaria

Zobacz także