Tradycyjne pieśni bułgarskie w Beskidach

 • Subtitle: Weekendowe warsztaty wokalne
 • Date | Place:

  19-21.01.2024 / Czerniec w Beskidach

Zapraszamy na weekend w górach organizowany we współpracy z Marzeną Mendel “Lepiej w podróży”. W pięknych okolicznościach przyrody będziemy uczyć się tradycyjnych pieśni bułgarskich. Wyjazd zaczyna się warsztatem w piątek o godzinie 13:00, a kończy obiadem o 14:00 w niedzielę.

Informacje

Program

Będziemy uczyć się bułgarskich pieśni tradycyjnych, głównie z Macedonii Pirińskiej, Rodopów i regionu szopskiego. Zaczniemy od rozgrzania głosu i próby wydobycia jego siły, jasności, jaskrawości czy zwartości, jak zwykło się określać brzmienie bułgarskiego śpiewu. Nauczymy się m.in. ludowych kolęd oraz kilku typowych ozdobników, w które obfituje tamtejsza muzyka. Poćwiczymy także charakterystyczne, oparte m.in. na sekundach współbrzmienia. A wszystko to wyśpiewamy w różnorodnych rytmach – parzystych, nieparzystych, a także bez określonego metrum.

Uczymy się sposobami, które nie wymagają wykształcenia muzycznego i nie podlegają żadnemu systemowi oceniania. Chcemy ten czas spędzić zarówno przyjemnie, jak i kreatywnie.

Warsztat będzie trwał w sumie 13 godzin. Dokładną rozpiskę czasową podamy bliżej terminu wyjazdu.

Dla kogo?

Warsztaty są dla osób, które lubią śpiewać lub dopiero chcą zacząć śpiewać, pragną poznać tradycyjne pieśni bułgarskie i otworzyć się na wspólne śpiewanie. Nieważne, czy już (i jak) śpiewasz, wystarczy gotowość na doświadczanie nowych rzeczy oraz pracę ciałem, głosem i wyobraźnią.

Kiedy?

19-21 stycznia 2024
Wyjazd zaczyna się warsztatem w piątek o godzinie 13:00, a kończy obiadem o 14:00 w niedzielę.

Zakwaterowanie

Chata Miłośliwka to miejsce, które powstało z miłości do natury, do przestrzeni i do ludzi.
To nie tylko pomysł na zbudowanie gospodarstwa i plan ucieczki z miasta. To przede wszystkim projekt stworzenia niecodziennego miejsca, położonego na wzgórzu, otoczonego sadem i oddalonego od asfaltu. To wyjątkowa czasoprzestrzeń dla wszystkich, którzy na chwilę chcą zatrzymać się w miejscu i zachwycić otaczającym nas światem. Siedlisko składa się z chaty, spichlerza i nowoczesnej stodoły. W sumie 7 pokoi, dwie kuchnie, dwie jadalnie, dwa salony, dwa tarasy, sala warsztatowa 60m2, altanę, saunę, miejsce na ognisko i plac zabaw z błotną kuchnią dla najmłodszych.

Pokoje są 2,3 osobowe. Na miejscu jest pościel i ręczniki, należy zabrać kapcie lub grubsze skarpety do chodzenia po chacie.

Wyżywienie, słowo od gospodarzy

Smaczne, domowe jedzenie staramy się dostosować do potrzeb gości.
Dieta zwykła oraz wegetariańska lub wegańska są w cenie.
Nie porcjujemy jedzenia – każdy je, ile chce.
Kawa, herbata i woda dostępne są cały czas.
Gotujemy tradycyjnie, nie używamy polepszaczy smaków ani kostek rosołowych, za to zdarza nam się użyć mniej typowych przypraw takich jak curry, anyż, kolendra czy kumin.
Dostępne są też przyprawy do kawy wg 5 przemian oraz herbaty ziołowe.

Proponowany rozkład posiłków to:
1. duże śniadanie z owsianką, kaszą jaglaną lub jajecznicą na ciepło
2. zupa z deserem w ciągu dnia
3. ciepła obiadokolacja

Transport

Dojazd do Miłośliwki we własnym zakresie, jeśli nie masz, jak tam dotrzeć napisz do Marzeny (mendel.marzena@gmail.com lub na FB @marzena.em), która będzie pomagać “dobierać się w autka” by wspólnie podróżować.

Zapisy

Warszaty aktorskie, warsztaty wokalne, szkoła aktorska

Koszt i zapisy

 • Cena podzielona jest na dwie części:
 • 1. WARSZTAT – cena do 31.12
 • 400 zł – uczestnictwo w warsztatach (13h śpiewu)
 • 490 zł – cena w styczniu
 • 2. NOCLEGI PLUS WYŻYWIENIE – 500 zł
 • Gwarancją rezerwacji miejsca na warsztaty jest wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 400 zł na konto bankowe ING 87 1050 1445 1000 0097 3563 1526 (Marzena Mendel Magenta) oraz wypełnienie formularza.
 • Zapraszamy do kontaktu: mendel.marzena@gmail.com lub na FB @marzena.em

Lokalizacja

Lokalizacja

Chata Miłośliwka

Zobacz także