Informacje
Idea
Skąd wziąć scenariusz spektaklu? Czy trzeba koniecznie wystawiać klasykę dramatu, czy też uda się znaleźć jakiś dobry współczesny scenariusz, który spodoba się młodym aktorom?
Aby zrobić spektakl nie trzeba sięgać po gotowy scenariusz – ogromny potencjał twórczy tkwi w grupie i każdy nosi w sobie wiele opowieści.
Warsztat uświadamia, jak w prosty sposób, opierając się na technikach improwizacji aktorskiej, można rozpocząć budowanie spektaklu. Punktem wyjścia do działań staną się wspomnienia i marzenia uczestników, a także przedmioty codziennego użytku, fotografie prasowe, absurdalne skojarzenia, zdania wyrwane z kontekstu i wszystko to, co znajdzie się w zasięgu ręki lub wzroku lub myśli.
Program
Na warsztat złożą się ćwiczenia integrujące grupę, gry i zabawy teatralne, ćwiczenia z improwizacji i jej analiza, przechodzenie od improwizacji do scen spektaklu, techniki łączenia scen, budowanie napięć w scenariuszu, punkty zwrotne akcji i jej zakończenie. Warsztat ten jest rozwinięciem warsztatu improwizacji aktorskich, może być jednak przeprowadzony niezależnie.
Chętnie dostosowujemy program do indywidualnych potrzeb.
Efekty
Rozwój wyobraźni
Uczestnicy dowiadują się, jak korzystać z własnej kreatywności i wyobraźni w procesie tworzenia scenariusza teatralnego.
Integracja grupy
Ćwiczenia integrujące grupę pomagają uczestnikom lepiej poznać się nawzajem. Wspólne tworzenie spektaklu wzmacnia więzi w grupie i promuje współpracę.
Umiejętność improwizacji
Uczestnicy rozwijają umiejętności improwizacji, co może być przydatne nie tylko w teatrze, ale także w życiu codziennym. Improwizacja ćwiczy zdolność do szybkiego myślenia i reagowania na zmienne sytuacje.
Umiejętność tworzenia scenariusza
Uczestnicy uczą się, jak tworzyć ciekawe scenicznie historie – skąd czerpać inspiracje, jak łączyć sceny i budować napięcie, a tym samym zainteresować odbiorcę.
Rozwój pewności siebie
Uczestnicy zyskują pewność siebie, prezentując własne pomysły, uczestnicząc w procesie twórczym oraz występując publicznie.
Inne informacje
- Najchętniej pracujemy w grupach do 15 osób.
- Warsztaty prowadzimy w językach polskim i angielskim.
- Ćwiczymy w wygodnym stroju, aby mieć swobodę ruchu.
- Warsztaty zazwyczaj odbywają się w siedzibie szkoły – najlepiej w sali, w której da się usiąść lub nawet położyć na podłodze.
Kontakt
W celu ustalenia szczegółów zapraszamy do kontaktu:
- tel. 609 045 956
- zapisy@warsztaty-teatralne.pl